Pri čistení zubov mi krvácajú ďasná. Je to choroba? Môžete mi pomôcť?

 Krvácanie z ďasien je najčastejší príznak zápalu ďasien. Je to choroba, ktorá môže postupne viesť až k strate zubov. Je spôsobená nesprávnym alebo nedostatočným čistením zubov a ústnej dutiny. Včasná dentálna hygiena s Vašou spoluprácou môže chorobu zastaviť a Vaše zuby zachrániť.

Škodí amalgám zdraviu?
 S týmto cieľom bolo vo svete zrealizované veľké množstvo štúdií, z ktorých vyplýva, že amalgám zdraviu neškodí. Množstvo uvoľnených kovov z amalgámových výplní je porovnateľné množstvu kovov prijatých pri pravidelnej konzumácii morských rýb. Najmä na zadných zuboch a tam, kde jeho použitie esteticky nevadí, môžeme využiť jeho silný protikazový účinok.
Ako dosiahnuť svieži dych?

 Svieži dych dosiahnete každodennou dôkladnou ústnou hygienou, odstraňovaním baktérií zo všetkých povrchov zubov, z medzizubných priestorov, z ďasien a jazyka. Odporúčame pravidelne (ideálne 4x ročne) navštevovať profesionálnu dentálnu hygienu, kde sa Vám odstráni zubný kameň a precvičí sa s Vami každodenná starostlivosť o ústnu dutinu.

Akú zubnú pastu mám používať?
 Dôležitejšia ako zubná pasta je správna, mäkká zubná kefka a správna technika čistenia zubov. Pasta by mala určite obsahovať fluoridy, ktoré pomáhajú v prevencii zubného kazu. Inak je výber takmer úplne na Vašej chuti. O použití špeciálnych zubných pást sa poraďte so zubným lekárom alebo s dentálnou hygieničkou.