Úsmev predstavuje jednu z prvých vecí, ktoré si človek všimne pri zoznamovaní. Žiarivý biely úsmev Vám pomôže zvýšiť Vaše sebavedomie a schopnosť pozitívne zapôsobiť na iných. Počas starnutia sa zuby viac a viac sfarbujú, stávajú sa šedými, žltými alebo dokonca fľakatými. Aj pôsobenie nikotínu, kávy, čaju a pod. zanecháva svoje stopy. Odstránenie zubného kameňa a povlakov s následným bielením zubov navráti pacientom žiarivo biely úsmev. Pokiaľ je jeden zub tmavší ako susedné zuby, bielením vieme jeho farbu korigovať.

Neprofesionálne bieliacie procedúry častokrát vedú k neuspokojivému výsledku. Mali by ste sa preto rozhodnúť pre najmodernejší americký bieliaci systém ZOOM 2. Je to lampou aktivovaný bieliaci proces, ktorý je schopný za hodinu efektívne vybieliť Vaše zuby.

1. Čo je bielenie zubov?

Bielenie zubov je proces, ktorý úspešne zosvetľuje zafarbený dentín a sklovinu zubov. Toto sfarbenie môže byť spôsobené jednak vrodenými poruchami, ale aj metabolickými, farmakologickými či úrazovými príčinami.

Bieliť nie je možné výplne zubov (plomby) a protetické práce. V takomto prípade je po vybielení nutné zuby preplombovať na novú farbu tak, aby boli nové plomby „neviditeľné", resp. je nutné vyhotoviť novú protetickú prácu tak, aby vyhovovala estetickým potrebám a predstavám pacienta.

2. Akým spôsobom bielime zuby?

Tak ako je každý človek jedinečný je aj z tohto dôvodu ťažké vopred určiť, do akej miery, resp, o koľko stupňov sa zuby vybielia. Najlepšie výsledky docielime pri bielení žltých alebo hnedých zubov. Šedé alebo namodralé zuby, ako aj zuby starších pacientov sa bielia ťažšie. Pred bielením zubov pacient musí absolvovať dentálnu hygienu, kde sa odstráni kameň a všetky povlaky, ktoré by mohli znížiť efekt bielenia.

Toto čistenie, ako aj celé bielenie, je nebolestivé.

Bielenie lampou

Na vyčistenú sklovinu zubov nanesieme špeciálny gél a necháme naň pôsobiť svetlo vychádzajúce z lampy. Pôsobením svetla sa aktivuje v géli kyslík, tento aktívny kyslík pôsobí na sklovinu a tým bieli zuby. Výsledkom bielenia je skok o 8 odtieňov k belšej farbe zubov.

3. Nepoškodzuje bielenie zuby?

 Mnoho pacientov vychádza ešte zo starých informácií, že bielenie poškodzuje zuby. Kedysi sa totiž zuby bielili vysokými koncentráciami peroxidov, čo naozaj sklovinu zubov poškodzovalo. Vývoj však pokročil dopredu a teraz Vám môžeme ponúknuť bieliace systémy s vysokou účinnosťou a bezpečnosťou. Karbamidperoxid má neutrálne pH a už pred mnohými rokmi bol schválený Medzinárodnou dentálnou federáciou ako ústne antiseptikum. Pod dohľadom lekára je toto bielenie bezpečné pre zuby, ako aj pre sliznicu ústnej dutiny.

4. Existujú nejaké vedľajšie účinky bielenia?
 Niektorí pacienti po bielení pomocou gélu pociťovali prechodnú citlivosť zubov na studené. Tieto nepríjemné pocity samovoľne v priebehu niekoľkých hodín alebo dní vymizli. Na urýchlenie tohto procesu odporúčame použitie lokálnej fluoridácie (Elmex gél), prípadne poradíme špeciálne pasty na zníženie citlivosti.
5. Ako dlho zostanú zuby biele?

Pri starostlivom dodržiavaní pobieliacich inštrukcií, bude Váš úsmev vždy žiarivejší ako predtým. Na udržanie výsledku doporučujeme čistenie zubov 2 razy denne, používať zubnú niť, pravidelnú profesionálnu dentálnu hygienu.

Po bielení neodporúčame min. 24 hodín konzumáciu akýchkoľvek potravín obsahujúcich prírodné alebo umelé farbivo, ako sú napr. káva, čaj, kola, špenát, cvikla, lekvár (aj v jogurtoch), cigarety. Tento čas je totiž potrebný na obnovu ochrannej vrstvičky na sklovine zubov, ktorá ich chráni pred farbiacimi vplyvmi.

6. Je veľa ľudí, ktorí si dávajú bieliť zuby?
Viac ako si dokážete predstaviť. V zahraničí je Hollywoodsky úsmev trendom. Biele zuby môžu znamenať veľkú zmenu pre každého z nás.